123 STARTY i 21 MEDALI w WEEKEND

Zawodnicy Żyrardowskiego Stowarzyszenia Pływaków udanie wystartowali w miniony weekend  w dwóch ogólnopolskich imprezach pływackich.

11 listopada w Sochaczewie z okazji Dnia Niepodległości  17 naszych zawodników zaprezentowało się  pośród 299 pływaków z 30 klubów. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy bardzo dobre 7 miejsce. Bezkonkurencyjnie popłynął Adam Wiśniewski , który zdobył 3 złote medale i został najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej. Uzyskał znakomite czasy : na 100 m stylem dowolnym – 58,92 s. , grzbietowym – 1:10,36 s. , motylkowym -1:10,25 s. Na wyróżnienie zasłużyli również : Hanna Kierzkowska , Michał Zagajewski,  bracia Sebastian i Mateusz Kałęcki  oraz Dawid Towarek, którzy  zdobyli punkty w swoich kategoriach. Wyścigi przeprowadzono na dystansach 50 i 100 m wszystkimi stylami pływackimi. Główną nagrodę można było zdobyć w  bardzo wyczerpującym wyścigu australijskim w którym zawodnicy ścigali się na dystansie 50 m. Po każdej serii odpadał zawodnik z najsłabszym czasem aż do finału w którym zostały  tylko  dwóch zawodników.

14 listopada  żyrardowscy pływacy walczyli  w Mistrzostwach Ostrołęki o Puchar Burmistrza Miasta. Tym razem   do zawodów zgłosiło się 175 zawodników z 19 klubów głownie z północnowschodniej części Polski. Organizatorzy przygotowali  wyścigi na dystansach 50, 100, 200 i 400 metrów. Medale dla naszego miasta zdobyli : Aleksandra Wawrzyniak, Inga Korabiewska, Marysia Zagajewska, Oliwia Ciećwierska, Michał Zagajewski, Norbert  Zdzieszyński,  Dominik Werens oraz niezawodny Adaś Wiśniewski , który uzyskał znakomite czasy  na dystansach 200 m stylem zmiennym- 2:34,75 s. i 400 m st. dowolnym 4:58,63 s. Trener Piotr Zakrzewski podkreślił, że  dla  wielu  naszych młodych pływaków z roczników 2006-2004( Ala Mokrzanowska, Martyna Kruk, Dominik Hassa, Maksymilian Kamiński ),  były to pierwsze tak poważne starty, które potraktowaliśmy szkoleniowo. Zawodnicy nauczą się  odnajdywania  w dynamicznym tempie rozgrywania zawodów, wymogów przepisów i dyscypliny sędziowania.