Dzień Niepodległości na pływalni ORKA w Sochaczewie

Dzień  Niepodległości na pływalni ORKA w Sochaczewie

11 listopada 18 osobowa drużyna pływaków Stowarzyszenia AQUA Żyrardów brała udział w Ogólnopolskich zawodach z okazji Dnia Niepodległości.  Ponad 250 zawodników z 29 klubów w wieku od 8 do 14 lat ścigało się na dystansach od 50 do 100 metrów wszystkimi stylami pływackimi. Nasi pływacy zdobyli  6 pięknych okolicznościowe medali  poprawiając jednocześnie swoje rekordy życiowe. Nie zawiódł najlepszy nasz młody pływak  Adaś Wiśniewski , który zdobył 3 srebrne medale w wyścigach na dystansach 50 m . Ponadto medale zdobyli :  Aleksandra Wawrzyniak  złoty  w konkurencji 100m stylem motylkowym, Inga Korabiewska brązowy w konkurencji 100m stylem klasycznym , Natalia Bogucka  brązowy w konkurencji 100m stylem grzbietowym. Bardzo dobrze poradzili sobie najmłodsi  zawodnicy  8-9 letni ,dla których był to pierwszy start na tak dużych zawodach : Jakub  Kaliszewski, Bartosz Rosiński, Dawid Towarek i Michał Zagajewski . Ponadto  nasze miasto  reprezentowali : Adrian Ambroziak, Mateusz i Sebastian Kałęcki , Klaudia Kozłowska, Dominik Werens, Hanna Kierzkowska, Julia kloc ińska, Oliwia Ciećwierska, Maria Zagajewska, Maks Przeworski-Rutendolf   . Należy podkreślić  świąteczną atmosferę jaka panowała w czasie zawodów. Organizatorzy wielokrotnie przypominali młodym zawodnikom o doniosłości  odzyskania niepodległości  przez Polaków . Dyrektor MOSiR w Sochaczewie Mieczysław Głuchowski  podziękował zawodnikom  za  tak wspaniałą formę  obchodów tego Święta.