MISTRZ POLSKI Z ŻYRARDOWA

Po raz pierwszy w historii Żyrardowa Adam Wiśniewski  młodszy ratownik Żyrardowskiego WOPR został Mistrzem Polski w sportach ratownictwa wodnego. W dniach 12 i 13 grudnia na pływalni Podolanka w Płocku odbyły się VII Zimowe  Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym.  W otwarciu zawodów uczestniczyli  przedstawiciele najwyższych władz Województwa Mazowieckiego , Ministerstwa Sporu i Turystyki , ZG WOPR oraz Prezydent Płocka. Żyrardów reprezentowali : Oliwia Ciećwierska, Hanna Kierzkowska, Aleksandra Wawrzyniak, Adrian Ambroziak, Szczepan Ciećwierski, Kamil Muranowicz, Michał Tomaszewski, Dawid Towarek, Adam Wiśniewski, Norbert Zdzieszyński  oraz trenerzy Piotr Zakrzewski i Krzysztof Kokosza .W kategorii młodzik rewelacyjnie popłynął Adam Wiśniewski, który został Mistrzem Polski w konkurencji 50m ratowanie manekina, w-ce Mistrzem Polski w konkurencji 100m ratowanie w płetwach oraz brązowym medalistą w konkurencji 100 m ratownik. Dobrze popłynęła Hania Kierzkowska, która zajmowała miejsca w pierwszej dziesiątce. Sztafeta Wawrzyniak – Kierzkowska  zajęła 6 miejsce w rzucie liną z pośród 27 startujących. W zawodach starowała czołówka sportowego ratownictwa wodnego w tym reprezentacja Polski, Mistrzowie Świata i Europy. Ogółem swe umiejętności zaprezentowało 190 zawodników z 18 klubów.