Mistrzostwa Polski 2016 – Adam Wiśniewski

Adam Wiśniewski  Mistrzem Polski 2016

Adam Wiśniewski  potwierdził swoja dominację w kategorii Młodzik w  Zimowych Mistrzostwach Polski  w ratownictwie wodnym. Zawody odbyły się w Szczecinie 10 i 11 grudnia na pływalni  zbudowanej na Mistrzostwa  Europy . Zdobył trzy tytuły Mistrza Polski i został najlepszym zawodnikiem w  swojej kategorii na rok 2016. Ponadto ustanowił dwa Rekordy Polski w konkurencji   100 m z przeszkodami  z  czasem : 1:00,96 s. oraz 50 m ratowanie manekina z czasem 38,47 s.  Kolejny złoty  medal  zdobył w konkurencji 100 m ratownik z pasem  w czasie 1:06,23 s. , a srebro  na dystansie 100 m ratowanie w płetwach.  Szczecińska   50 metrowa pływalnia  tym razem gościła 140  najlepszych ratowników  z 15 województw , którzy rywalizowali  w 10 konkurencjach sportowego ratownictwa wodnego. Pomimo młodego wieku Adama, wierzymy , że jego znakomite rezultaty pozwolą na zakwalifikowanie się do Reprezentacji  Polski na World Games   Wrocław 2017 Światowe Igrzyska  w Sportach Nieolimpijskich.