Mistrzostwa Świata w Ratownictwie Wodnym Eindhoven / Noordwijk 2016

Mastersi  Żyrardowskiego WOPR zdobyli 5 medali na Mistrzostwach Świata w Holandii. Od 2 do 6 września na pływalni w Eindhoven i plażach Noordwijk odbywały się Mistrzostwa Świata w ratownictwie wodnym Open i Masters . W kilku dniowych zmaganiach wzięło udział  2630 zawodników z 220 klubów i organizacji ratowniczych zrzeszonych w Internationl  Life Saving (ILS). Dzięki  wsparciu Urzędu Miasta Żyrardowa oraz AQUA Żyrardów Sp. z o.o. w zawodach uczestniczyli Mastersi Żyrardowskiego WOPR : Andrzej Goljan, Józef Rózalski, Bogdan Dubiński i Krzysztof Kokosza Józef Różalski w konkurencjach indywidualnych zdobył 4 medale , 3 srebrne oraz złoty na 50 m holowanie manekina z czasem 49,67 s  ustanawiając Nowy Rekord Świata. Natomiast sztafeta Andrzej Goljan/ Krzysztof Kokosza zdobyła złoty medal w konkurencji rzut liną  z czasem 18,88 s.  Nasza drużyna w klasyfikacji  generalnej zajęła 43 pozycję z pośród 220 klubów całego świata.   Holenderscy ratownicy (Reddingsbrigade) przygotowali  22 konkurencje indywidualne i drużynowe co sprawiło , że zawody oprócz wysokiego stopnia trudności były bardzo ciekawe i widowiskowe.    Wyniki na stronie http://www.lifesaving2016.com