Adam Wiśniewski Mistrzem Polski w pływaniu

Znakomity start Adama Wiśniewskiego w Zimowych Mistrzostwach Polski  w pływaniu juniorów młodszych- 14 lat. W miniony weekend ( 3-5 marca 2017)  w Lublinie  Adam wywalczył dwa tytuły Mistrzowskie , a do hattriku  zabrakło mu zaledwie  2 setne sekundy    ( 00,02 s). Złote medale zdobył  na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:00,21 s oraz zmiennym – 1:02,25 s, srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym, brązowy medal na 200 m stylem grzbietowym –  2:13,51 s. oraz  IV miejsce na 200 m stylem zmiennym – 2:16,55 . Zmagania w Lublinie zapisały  się w historii Zimowych Mistrzostw Polski 14-latków. W tegorocznym czempionacie startowało bowiem aż 681 zawodników! Rekordowy wynik z zawodów w 2015 roku (639 osób) został znacznie przekroczony, ponadto padło kilka Rekordów Polski. Z pośród  156 startujących klubów nasze Stowarzyszenie AQUA Żyrardów w klasyfikacji medalowej zajęło 7 miejsce , natomiast drużynowo 21.